Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It
Pierwsza pomoc w przedszkoluW Jeleniej Górze przedszkolaki uczą się udzielania pierwszej pomocy. Takie umiejętności mogą okazać się bezcenne. Od przyszłego roku pierwsza pomoc będzie obowiązkową lekcją w podstawówkach.

Pewnie nie wszystkie dzieci zostaną w przyszłości ratownikami medycznymi, ale wiedza zdobyta w przedszkolu z pewnością nie pójdzie w las. Gabrysia ma cztery lata i już wie jak udzielić pierwszej pomocy. Swoje umiejętności miała okazję sprawdzić w praktyce. Niedawno skutecznie zatamowała krwotok z nosa u swojej prababci.

W jeleniogórskim przedszkolu numer 27 dzieci uczą się pierwszej pomocy od 2003 roku. Opatrują rany, oparzenia i złamania. Uczą się także jak skutecznie wezwać pomoc do poszkodowanej osoby. A po wyjściu z przedszkola same stają się nauczycielami.

Od września zajęcia z pierwszej pomocy w szkołach podstawowych będą obowiązkowe. We wrocławskiej SP nr 47 już są w programie. Prowadzi je Grzegorz Kwaśniewski - specjalnie przeszkolony nauczyciel wychowania fizycznego.

W kwietniu szkoła planuje dodatkowe szkolenia dla nauczycieli. We wrześniu będziemy gotowi - zapewnia dyrekcja.

TVP Wrocław Paweł Wilk

Źródło: regional.pl