Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

spreskoUczniowie klas I - VI ze Szkoły Podstawowej w Resku uczyli się pierwszej pomocy. W dniach 24 - 26 maja, firma "ESKUMED" przeprowadziła zajęcia dla wszystkich uczniów szkoły.

Powszechnie wiadomo, że edukacja w zakresie pierwszej pomocy powinna być prowadzona już od najmłodszych lat. W Polsce edukacja w zakresie pierwszej pomocy, na tle innych krajów Unii Europejskiej niestety nadal jest na niskim poziomie. Dzieci najszybciej przyswajają wiedzę, w przeciwieństwie do dorosłych, nie wstydzą się i chętnie uczestniczą w zajęciach. Podczas lekcji szczególny nacisk postawiliśmy na bezpieczeństwo własne. Podczas zdarzeń zagrażających życiu, a zwłaszcza różnego rodzaju wypadkach może być niebezpiecznie. Wyczulaliśmy dzieci aby zbyt pochopnie nie zbliżały się do osób potrzebujących pomocy.

Następny ważny element jaki poruszaliśmy na zajęciach to motywacja do udzielania pierwszej pomocy. Tłumaczyliśmy dlaczego w pierwszych minutach od zdarzenia należy podjąć czynności ratujące życie. Podczas zajęć korzystaliśmy z fantoma treningowego BLS, aby dokładnie zobrazować Resuscytację Krążeniowo - Oddechową ( RKO ). Dzieci chętnie dzieliły się z nami wiedzą którą już posiadały. Dokładnie omówiliśmy sposób sprawnego wezwania pomocy. Dodatkowo zachęcaliśmy dzieci do wpisania w swoich telefonach numeru "ICE - W nagłym wypadku", okazało się, że już nawet pierwszaczki posiadają własne telefony komórkowe.

Dziękujemy bardzo Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Resku za okazaną pomoc podczas organizacji zajęć. Wierzymy, że zajęcia z pierwszej pomocy na stałe zagoszczą w programach nauczania wszystkich uczelni.