Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

Wypadek, uraz, poparzenie, zagrożenie życia - we wszystkich tych sytuacjach najważniejsza jest pierwsza pomoc. Ratownicy medyczni różnych specjalizacji na co dzień ratują ludzkie życie, niejednokrotnie ryzykując własne. W Światowym Dniu Pierwszej Pomocy w Opolu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa w Ratownictwie Specjalistycznym.

W 2000 roku Organizacja Międzynarodowego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca ustanowiła Światowy Dzień Pierwszej Pomocy, który obchodzony jest w drugą sobotę września. W tym dniu organizuje się różnego rodzaju eventy, podczas których aranżowane są pokazy pierwszej pomocy.

Szkolenie w zakresie pierwszej pomocy

Fot. Edukacja w zakresie pierwszej pomocy

Ekstremalnych sytuacji każdy ratownik w swoim życiu miał wiele. Udzielanie pierwszej pomocy to odpowiedzialność, za którą stoją duża wiedza, umiejętności fizyczne i odporność psychiczna. Jednak nawet krytyczne sytuacje nie pozbawiają ratowników chęci niesienia pomocy.

W wodzie, na wysokościach, na lądzie - ratownicy zgodnie z kwalifikacjami muszą radzić sobie wszędzie. Tu liczy się współpraca i szybkie działanie. Od pierwszej pomocy zależy ludzkie życie, dlatego warto, żeby jej podstawy miał opanowane każdy. Wtedy możemy komuś pomóc zanim dotrze do niego profesjonalna pomoc.

1000 znaków pozostało


Skontaktuj się z nami

Facebook Eskumed Ratownictwo