Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

Wypadek, uraz, poparzenie, zagrożenie życia - we wszystkich tych sytuacjach najważniejsza jest pierwsza pomoc. Ratownicy medyczni różnych specjalizacji na co dzień ratują ludzkie życie, niejednokrotnie ryzykując własne. W Światowym Dniu Pierwszej Pomocy w Opolu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa w Ratownictwie Specjalistycznym.

W 2000 roku Organizacja Międzynarodowego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca ustanowiła Światowy Dzień Pierwszej Pomocy, który obchodzony jest w drugą sobotę września. W tym dniu organizuje się różnego rodzaju eventy, podczas których aranżowane są pokazy pierwszej pomocy.

Szkolenie w zakresie pierwszej pomocy

Fot. Edukacja w zakresie pierwszej pomocy

Ekstremalnych sytuacji każdy ratownik w swoim życiu miał wiele. Udzielanie pierwszej pomocy to odpowiedzialność, za którą stoją duża wiedza, umiejętności fizyczne i odporność psychiczna. Jednak nawet krytyczne sytuacje nie pozbawiają ratowników chęci niesienia pomocy.

W wodzie, na wysokościach, na lądzie - ratownicy zgodnie z kwalifikacjami muszą radzić sobie wszędzie. Tu liczy się współpraca i szybkie działanie. Od pierwszej pomocy zależy ludzkie życie, dlatego warto, żeby jej podstawy miał opanowane każdy. Wtedy możemy komuś pomóc zanim dotrze do niego profesjonalna pomoc.