Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

Dzisiaj przeszkoliliśmy pracowników firmy RESKO sp. z o.o. W godzinach poranych w siedzibie firmy w Resku rozpoczęliśmy szkolenie dla pracowników firmy zajmującej się przetwórstwem krewetek.

Zajęcia przeprowadziliśmy dwuetapowo. Po wykładzie teoretycznym każdy z pracowników trenował resuscytację krążeniowo - oddechową w standardzie BLS wg obecnie obowiązujących wytycznych ERC. Podczas ćwiczeń słuchacze zgodnie twierdzili, że podczas uciskania klatki piersiowej trzeba zaangażować sporo sił aby resuscytacja była skuteczna.

Częstym błędem podczas ćwiczeń, był brak zastosowania rękoczynu odchylenia głowy podczas oddechów ratowniczych. Brak udrożnienia dróg oddechowych podczas wdechów może doprowadzić do poważnych powikłań podczas RKO. Być może plany Europejskiej Rady Resuscytacji mówiące o wyeliminowaniu oddechów ratowniczych podczas resuscytacji przez osoby niemedyczne były jak najbardziej trafione. Zobaczymy jak to się zmieni wraz z nowymi wytycznymi, póki co pamiętajmy wszyscy: 30:2 (30 uciśnięć, 2 oddechy ratownicze).

(PB)