Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

W dniach 9 i 10 grudnia w Centrum Kultury w Resku, po raz drugi przeprowadziliśmy szkolenie z pierwszej pomocy dla podopiecznych Centrum Integracji Społecznej z Łobza.

Szkolenie z pierwszej pomocy w Resku

Fot. Uczestnicy szkolenia w Resku

Szkolenie przeprowadzono w ramach projektu "Razem od Nowa - Centrum Integracji Społecznej w Łobzie". Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Centrum Integracji Społecznej „Od Nowa” w Łobzie działa na mocy ustawy o Zatrudnieniu socjalnym z dnia 23 czerwca 2004 roku, która określa zasady zatrudnienia socjalnego, podaje definicję wykluczenia społecznego i, przede wszystkim, określa zasady tworzenia oraz działalności CIS, które jest jednostką organizacyjną pomagającą odbudować i podtrzymać zdolność do świadczenia pracy na rynku pracy.

Szkolenie z pierwszej pomocy w Resku

Szkolenie z pierwszej pomocy w Resku

Szkolenie z pierwszej pomocy w Resku

Fot. Podczas zajęć praktycznych

Uczestnicy skorzystali z oferty szkoleniowej przygotowanej dla firm i instytucji. Całość zajęć była poprowadzona zgodnie z aktualnymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji. Podczas zajęć praktycznych uczestnicy wykorzystywali fantomy treningowe do ćwiczeń Resuscytacji Krążeniowo - Oddechowej w standardzie BLS (podstawowe zabiegi ratujące życie). Głównym tematem szkoleń było postępowanie ratownicze w sytuacjach zagrażających życiu, resuscytacja osoby dorosłej, dziecka w wieku szkolnym oraz dziecka do 1 roku życia. Omówiliśmy również sytuacje szczególne, czyli: udar mózgu, zawał mięśnia sercowego, duszność oraz postępowanie w przypadku padaczki.

Więcej zdjęć w galerii