Jak już wcześniej informowaliśmy, rozpoczęliśmy cykl szkoleń dla firmy Bilfinger Crist Offshore ze Szczecina. Wczoraj aby przeszkolić pracowników budowy fabryki morskich elementów wiatrowych, musieliśmy przeprawić się na wyspę Gryfia.

W całej naszej historii szkoleniowej przeprowadzaliśmy szkolenia w różnych miejscach i na terenie różnych firm. Wcześniej do najbardziej oryginalnych miejsc należał plac budowy gazoportu w Świnoujściu. Jednak wczoraj było jeszcze ciekawiej, aby dostać się na plac budowy na wyspie Gryfia musieliśmy wjechać z całym naszym sprzętem po moście pontonowym. Oczywiście wyprawa była bezpieczna, bo po tej tymczasowej przeprawie jeżdżą nawet ciężarówki kilkudziesięciotonowe ciężarówki. Wcześniej na wyspę nie było żadnej mostowej przeprawy, a teren należał do stoczni "Gryfia".

Szkolenie przeprowadziliśmy w kontenerach biurowych, gdzie mieliśmy do dyspozycji salę konferencyjną. Pracownicy skorzystali ze szkolenia BLS - AED. Na terenie budowy nad bezpieczeństwem załogi czuwa automatyczny defibrylator AED Plus Zoll. To jedno z dwóch urządzeń jakie w ostatnim czasie kupiła firma Bilfinger Crist. Po wykładzie teoretycznym każdy z uczestników szkolenia przećwiczył praktycznie RKO z użyciem automatycznego defibrylatora.

Więcej zdjęć w galerii

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Skontaktuj się z nami

Facebook Eskumed Ratownictwo

Obserwuj nasz profil