Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

Dzisiaj (16.12) gościliśmy w Przedszkolu Miejskim w Płotach. Resuscytacja, zachłyśnięcie to główne tematy jakie zaprezentowaliśmy podczas pokazu.

Warto zaznaczyć, że tydzień wcześniej przeprowadziliśmy szkolenie z Pierwszej Pomocy BLS-AED dla pracowników tej placówki. Pracując z dziećmi trzeba pamiętać o wysokiej odpowiedzialności jaka spoczywa na personelu przedszkola. Dlatego tego typu szkolenia powodują, że podczas nawet najbardziej trudnych sytuacji trudniej wpadamy w panikę i wiemy jak się zachować.

Dzisiaj próbowaliśmy zainteresować rodziców tematyką udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach nagłych. Niestety nie było to proste zadanie, gro osób niechętnie przyklękało przy fantomach kwitując krótkim: "...jak się coś stanie będę wiedziała co mam zrobić ... ". Czy to jest aż tak oczywiste, hmmm ... Z  naszego doświadczenia zawodowego wynika, że w sytuacji kryzysowej niestety większość rodziców nie ma pojęcia co robić i jak pomóc swojemu dziecku.

Znalazła się jednak grupka świadomych rodziców która zdecydowała się czynnie uczestniczyć w dzisiejszych zajęciach. Oby tych osób było więcej.

rat.med. Piotr Bartnicki