Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

Resuscytacja, defibrylacja, bierność, obawa, motywacja do udzielania pierwszej pomocy. To słowa i zwroty które najczęściej powtarzamy podczas naszych szkoleń.

Nowi Klienci, nowe wyzwania. Przez ostatnie kilkanaście lat na rynku szkoleń w zakresie pierwszej pomocy obserwujemy zdecydowanie większe zaangażowanie firm i instytucji w zakresie poprawy bezpieczeństwa swoich pracowników. Podczas szkoleń nasi słuchacze wykazują duże zainteresowanie tematyką związaną z ratownictwem medycznym. Warto zaznaczyć, że nasze szkolenia bazują na najnowszych trendach, wytycznych i są podparte wieloletnim doświadczeniem zawodowym instruktorów ratowników, którzy pracują w zespołach wyjazdowych Państwowego Ratownictwa Medycznego. Taka wiedza i doświadczenie przekłada się na jakość szkolenia.

Warto zaznaczyć, że w Polsce nadal mamy wysoki współczynnik śmiertelności podczas wypadków komunikacyjnych, wypadkach w zakładach pracy oraz innych zdarzeń które mogą spowodować sytuacje bezpośrednio zagrażające życiu.

Czy powszechne, dość ponure stwierdzenie, że "dzisiaj żyjemy w takich czasach, w których podczas upadku szybciej nam zrobią zdjęcie, niż wyciągną pomocną dłoń"  odejdzie w zapomnienie?

Robimy wszystko, aby tą smutną statystykę poprawić. Nasi słuchacze, po szkoleniu najczęściej już nie mają żadnych wątpliwości, że pierwsza pomoc nie ogranicza się jedynie do wykonania połączenia 112 lub 999. Do przyjazdu służb ratowniczych, rola świadków zdarzenia jest decydująca a jadący do nas zespół ratownictwa medycznego będzie zawsze spóźniony. Dlatego do czasu przyjazdu ratowników nie możemy pozostawać bierni!

Z końcem marca przeszkoliliśmy pracowników terminala paliwowego w Świnoujściu. Aby tam się dostać musieliśmy przeprawić się promem. Najpierw dość spory korek przed wjazdem na prom i kilkuminutowa przeprawa. Na miejscu standardowe szkolenie BLS/AED. Po kilkunastu minutach szkolenia odczuwamy zdecydowane zaangażowanie słuchaczy. Pytania, żywa dyskusja i trafne wnioski. Co w terminalu paliwowym zagraża pracownikom? Tutaj niespodzianka, żmije które wygrzewają się na pokładzie rozładowywanych statków!

fot. Przeprawa promowa w Świnoujściu

Kwiecień i kolejne szkolenie, tym razem składnica drewna koło Białogardu. To akurat miejsce w którym gościmy kolejny raz. Są jednak nowi słuchacze, rozpoczynamy zajęcia. Przychodzi czas na ćwiczenia, podczas resuscytacji do ćwiczeń wdrażamy AED. Urządzenie wzbudza spore zainteresowanie, statystyka mówi sama za siebie. W przypadku Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK) w mechanizmie migotania komór (VF), dzisiaj nie ma lepszej metody na ratunek. Warunek, automatyczny defibrylator w naszym zasięgu - z tym niestety jest już mniej optymistycznie. W małych miejscowościach, AED to nadal obcobrzmiący termin, a dostęp do niego jest praktycznie niemożliwy.

fot. Szkolenie dla pracowników Pierwsza Pomoc BLS/AED

eskumed.pl