Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

Policja8 grudnia zakończyła się II edycja szkolenia w ramach projektu „Pierwsza pomoc – to łatwe” skierowanego do służb mundurowych. Autorem i realizatorem niniejszego projektu współfinansowanego ze środków unijnych jest Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi.

Do tej pory podczas 99 warsztatów zostało przeszkolonych ponad 2 tys. policjantów głównie z pionu ruchu drogowego i prewencji. Pod względem zakresu, charakteru szkoleń oraz ich skali, jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce.

Celem projektu było podniesienie kwalifikacji zawodowych pracowników służb mundurowych w województwie łódzkim w zakresie udzielania pierwszej pomocy i bezprzyrządowego rozpoznawania osób będących pod wpływem narkotyków. Łącznie przeszkolonych zostało około 2300 pracowników służb mundurowych , w tym 90% stanowili policjanci.

Podczas dwóch edycji zorganizowanych w ciągu ostatnich dwóch lat odbyło się 99 warsztatów. Każdy policjant rozpoczynając służbę w ramach kursu podstawowego związanego ze szkoleniem zawodowym, zagwarantowane ma 40 godzin szkolenia obejmującego pierwszą pomoc. Ważne jednak aby te umiejętności mógł doskonalić dlatego tak cenne są tego rodzaju projekty jak "Pierwsza pomoc-to łatwe".

Inicjatywa współfinansowana jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Źródło: policja.pl