Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

Bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Często boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności, aby pomagać. Dzieci bardzo często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu   działają  instynktownie. Informacje w mediach, o małych bohaterach ratujących swoich bliskich dowodzą, że nierzadko od postawy dzieci zależy życie innych.

Dlatego też, w Przedszkolu Miejskim im. Kubusia Puchatka w Resku nasza firma przeprowadziła zajęcia z pierwszej pomocy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek jakich udzielała rat. med. Karolina Bartnicka. Chętnie odpowiadały na trudne pytania, jednocześnie wykazując się bardzo dużym zainteresowaniem tematyką zajęć.

Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia praktyczne z fantomem. Dzieci miały możliwość udzielania  pierwszej pomocy na fantomie  oraz zapoznania się  dokładnie ze sprzętem ratującym życie.  Przedszkolaki miały okazję obejrzeć zawartość torby ratownika, próbowały opatrzyć ranę, ćwiczyły także numer telefonu do Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Zdobyta wiedza sprawiła, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami". Każdy z nas powinien wiedzieć jak ważne jest wprowadzanie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych.

Przedszkolaki w podziękowaniu przygotowały wspaniałą niespodziankę. Nasza instruktor otrzymała przepiękne, własnoręcznie wykonane kwiaty, oraz dyplomy i podziękowania z oryginalnymi podpisami dzieci :).

Podziękowania od dzieci z przedszkola w Resku