Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

Szkoła podstawowa i gimnazjum w Dobrej NowogardzkiejWczoraj przeprowadziliśmy szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla nauczycieli i obsługi szkoły podstawowej i gimnazjum w Dobrej Nowogardzkiej.

Korzystając  z bardzo dobrych warunków edukacyjnych jakie panują w szkole, przeprowadziliśmy zajęcia teoretyczne w jednej z sal wykładowych natomiast ćwiczenia praktyczne w sali gimnastyczGimnazjum w Dobrej Nowogardzkiejnej.
Każdy z uczestników szkolenia miał okazję praktycznie przećwiczyć techniki ratownicze.  Zajęcia praktyczne przeprowadzone były na trzech fantomach szkoleniowych symulujących osobę dorosłą, dziecko w wieku szkolnym oraz niemowlaka.  Podczas ćwiczeń wyczulaliśmy naszych słuchaczy aby pamiętali o bezpieczeństwie własnym.


Pomimo tego, że były to tylko ćwiczenia już na tym etapie trzeba pamiętać o zabezpieczeniu dróg oddechowych. Każdy z uczestników szkolenia otrzymał podstawowy pakiet pierwszej pomocy w skład którego wchodzi: maseczka, rękawiczki jednorazowe, krótka instrukcja oraz karta ICE. Dysponując takim pakietem, możemy już skutecznie prowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

Pamiętajmy, że udzielenie pierwszej pomocy sprowadza się do bardzo prostych czynności. Nawet jeżeli nie dysponujemy żadnym sprzętem, gdy dojdzie do zatrzymania oddechu, zawsze możemy zastosować same uciśnięcia klatki piersiowej które mogą również uratować życie.
(PB)