Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

Gdańsk Transport Company, koncesjonariusz autostrady A1, opracował specjalny film o udzielaniu pierwszej pomocy.

Film jest podzielony na kilka odcinków. Pierwsza część poświęcona jest zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ocenie stanu poszkodowanych. W drugiej fachowcy wyjaśniają, co robić, gdy poszkodowany jest przytomny, oddycha i krwawi na skutek urazu, zaś w trzeciej dowiemy się m.in., jak opatrzyć ranę, by nie pogorszyć stanu poszkodowanego.

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=FY7RHPPot2o{/youtube}

Wszystkie części filmu umieszczone są na Facebooku pod nazwą profilu "AmberOne Autostrada A1". Co ciekawe, na tych, którzy najszybciej i prawidłowo odpowiedzą na pytania, czekają nagrody.

- Opracowaliśmy film, pokazujący, jak udzielać pierwszej pomocy, mając na uwadze bezpieczeństwo kierowców i pasażerów - tłumaczy Anna Kordecka z firmy Gdańsk Transport Company.

Co prawda autostrada jest najbezpieczniejszą drogą - żadnych drzew, szerokie pasy do jazdy, ogrodzenie na całej długości trasy przed zwierzyną - to jednak i tu zdarzają się wypadki, w tym śmiertelne. Najtragiczniejszy pod tym względem był 2010 rok. Latem tamtego roku mercedes - którym kierował 61-letni mieszkaniec Tczewa - uderzył w bariery ochronne, a później w betonowy filar mostu. Siła uderzenia była tak silna, że przód pojazdu został całkowicie zniszczony, a kierowca zginął na miejscu. Zaledwie chwilę później doszło do drugiego wypadku.

Więcej: dziennikbaltycki.pl