Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

18.10.2014 r. w hali sportowej w Zespole Szkół w Resku odbył się II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Dzieci o Puchar Burmistrza Reska. W zawodach wzięło udział 177 zawodników z 10 ośrodków: Szczecin, Koszalin, Mielno, Drawsko Pomorskie, Złocieniec, Kołobrzeg, Bydgoszcz, Tymień, Szczecinek, Resko. Nasza firma zabezpieczała medycznie cały turniej.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat startowały w konkurencjach: kata, kumite bez kontaktu oraz kumite lekki kontrolowany kontakt, w 30 kategoriach wiekowych i wagowych. Kata, czyli układ techniczny prezentowany był na bardzo wysokim poziomie, emocjonujące były również walki. Pojawiały się uśmiechy i niestety nieraz łzy na twarzach sempai lecz przy takim zaangażowaniu i zaciętość zawodników nie mogło być inaczej.

Początkowo turniej przebiegał w spokojnej atmosferze i właściwie nie było żadnych istotnych kontuzji. Pierwsi mali pacjenci pojawili się podczas walk kontaktowych.

Najczęstsze obrażenia to stłuczenia różnych okolic ciała oraz dające bardziej niebezpieczne objawy stłuczenia okolic krtani.

Nasza firma towarzyszy turniejowi w Resku od samego początku. Poniżej dzięki uprzejmości portalu Resko24.pl prezentujemy krótki film z II Turnieju Karate Kyokushin Dzieci w Resku.

Więcej informacji o turnieju: Resko24.pl