Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

W piątek 10 października 2014r., przeprowadziliśmy szkolenie w Nadleśnictwie Resko. Podczas zajęć wykorzystywaliśmy symulator AED Plus Zoll. Od niedawna dysponujemy tym treningowym defibrylatorem, jest on jeszcze bardziej intuicyjny i prosty. Jego zastosowanie podczas resuscytacji nie stanowiło żadnego problemu dla uczestników szkolenia.

Nadleśnictwo Resko ponownie skorzystało z naszej oferty szkoleniowej. W tym roku program został rozszerzony o praktyczne zastosowanie automatycznego defibrylatora. Uczestnicy szkolenia prowadzili resuscytacje w dwóch scenariuszach. Pierwszy scenariusz ćwiczeń zakładał przeprowadzenie resuscytacji w standardzie BLS bez urządzeń wspomagających, w drugim scenariuszu BLS-AED wykorzystywano automatyczny defibrylator.

Poniżej AED wykorzystywane podczas ostatniego szkolenia:

Ideą AED jest jak najbardziej intuicyjne i bezproblemowe przeprowadzenie wczesnej defibrylacji w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, taki defibrylator podpowiada ratownikowi co należy zrobić. Jak zakładają producenci osoba bez żadnego przeszkolenia powinna bezproblemowo przebrnąć przez cały proces resuscytacji łącznie z defibrylacją. Jest jeden warunek - trzeba chcieć!