Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

Całkiem niedawno zakończyliśmy cykl szkoleń dla Ikea Industry. W międzyczasie z naszą ofertą szkoleniową gościliśmy w wielu rejonach województwa zachodniopomorskiego.

Jak wcześniej wspominaliśmy, pod koniec ubiegłego roku rozpoczęliśmy cykl szkoleń dla naszego Klienta Ikea Industry. Przeprowadziliśmy szkolenia dla pracowników fabryk w Goleniowie i Resku. Wielokrotnie wspominaliśmy już, że w tych firmach bezpieczeństwo pracowników jest najważniejszym elementem. Pracownicy skorzystali z oferty szkoleniowej BLS-AED. Każdy indywidualnie podczas zajęć praktycznych miał okazję przeprowadzić resuscytację krążeniowo - oddechową z wykorzystaniem AED. Z podobnej oferty skorzystali nasi pozostali Klienci. Podobne szkolenie zorganizowaliśmy na terenie budowy w Szczecinie której wykonawcą jest Konsorcjum Budowlane Doraco. Przeprowadziliśmy również cykl szkoleń dla pracowników firmy produkującej sprzęt medyczny Radiometer ze Stargardu Szczecińskiego.

Nasze rodzime Resko również skorzystało z naszych usług. Szkolenie z pierwszej pomocy zorganizowaliśmy dla pracowników Centrum Kultury w Resku. W międzyczasie przeszkoliliśmy również pracowników Nadleśnictwa Świdwin i chwilę po tym z naszej oferty skorzystali pracownicy zakładów trudniących się wyrębem i transportem drzewa z okolic powiatu kołobrzeskiego.

Pragniemy zauważyć, że rośnie świadomość obowiązku szkoleń w zakresie pierwszej pomcy. Kiedyś z naszej oferty korzystały wyłącznie firmy z kapitałem zagranicznym, teraz o bezpieczeństwie pracowników myślą również polscy przedsiębiorcy. Niewiele zmieniło się na rynku szkoleń oragnizowanych dla osób indywidualnych. Kilkakrotnie próbowaliśmy zorganizować takie szkolenie, jednak zainteresowanie ze strony naszego społeczeństwa jest znikome. Wiemy, że nawet w Szczecinie ilość chętnych jest niewystarczająca aby takie szkolenie mogło się w ogóle odbyć. Gro osób nadal bazuje na wiedzy zaczerpniętej z mediów, co niestety nie jest i nigdy nie będzie prawdziwym szkoleniem z pierwszej pomocy.

W sytuacji zagrażającej życiu brak wyszkolenia potęguje panikę. pamiętajmy, że pierwsze minuty od momentu zatrzymania krążenia mogą zadecydować o czyimś życiu. Czas dotarcia zespołów ratownictwa medycznego jest różny, a bierne przyglądanie się jeszcze nikomu nie pomogło.

Eskumed Ratownictwo Medyczne