Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

Dzisiaj, 15 sierpnia 2015 roku,  nasza firma uczestniczyła w "Dniu Otwartym IKEA Industry" zorganizowanym w Resku.

"Ikea Industry" w Resku jest największym zakładem produkcyjnym w regionie. W związku dzisiejszymi uroczystościami przygotowaliśmy dwa stanowiska do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo - oddechowej BLS-AED, oraz stanowisko do pomiaru podstawowych parametrów życiowych. Każdy mógł odświeżyć lub przyswoić wiadomości z zakresu pierwszej pomocy. Trafiały się osoby które jeszcze nigdy nie miały okazji "poćwiczyć ratowania życia".

Nadal daje się zauważyć, że dorośli niechętnie chą się uczyć prawidłowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Często przeszkodą jest zwykły wstyd, innym razem bagatelizowanie obowiązku udzielania pierwszej pomocy. Życie bardzo szybko weryfikuje postawę naszego społeczeństwa, zwłaszcza w sytuacji kiedy "zatrzyma się oddech". 

Tradycyjnie najodważniejsze i najbardziej zorientowane w temacie ratownictwa były dzieci, które chętnie ćwiczyły pod czujnym okiem ratowników. Przygotowaliśmy również stanowisko do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, poziomu glukozy i stężenia tlenu we krwi (SpO2).

Dodatkowo nasza firma czuwała nad bezpieczeństwem osób które dzisiaj odwiedziły fabrykę w Resku.

eskumed.pl