Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych podróżnych podjęliśmy decyzję o zakupie 60 sztuk defibrylatorów AED – tak, aby wyposażyć wszystkie nasze pojazdy w tego typu urządzenia.

Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny to urządzenie, które analizuje rytm pracy serca osoby poszkodowanej i podejmuje decyzję o tym, czy jest konieczna defibrylacja. Co istotne, może być ono używane przez osoby nieposiadające wykształcenia medycznego.

W miarę podnoszenia standardu komfortu naszych podróżnych poprzez wymianę taboru na nowoczesne pojazdy chcielibyśmy również zadbać o dodatkowe wyposażenie zwiększające bezpieczeństwo pasażerów. Stąd też decyzja o wyposażeniu pociągów w defibrylatory AED. Zamawiane urządzenia będą dostosowane zarówno do pomocy osobom dorosłym, jak i dzieciom, będą również wyposażone w mini-apteczkę i specjalny metronom wspomagający akustycznie tempo prowadzonego masażu serca podczas resuscytacji.

Zwracamy przy tym uwagę, by zawsze zgłaszać do kierownika lub konduktora pociągu problemy z samopoczuciem – czy to naszym czy współpasażerów. Można to zrobić osobiście u obsługi w pociągu lub poprzez interkom dostępny w pojeździe. Specjalne przyciski SOS znajdują się również w toaletach w pojeździe. W sytuacjach zagrożenie życia i zdrowia do pociągu zawsze wzywane jest pogotowie ratunkowe, a nasz personel jest przeszkolony z zasad pierwszej pomocy.

Źródło: kolejeslaskie.com