Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

Pracownicy Szkoły Podstawowej w Radowie Małym doskonalili swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. 

Warto wspomnieć, że gmina Radowo Małe od 2 lat dysponuje automatycznym defibrylatorem. W maju 2017 roku , dzięki swoim staraniom, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Radowie Małym wzbogaciła się o takie urządzenie. Defibrylator jest cały czas w gotowości do użycia, został już oznaczony na tzw. mapie AED. Podczas zajęć w Szkole Podstawowej, uczestnicy szkolenia mogli praktycznie przećwiczyć resuscytacje z wykorzystaniem AED.

Ratuje życie

Co roku w Polsce u około 40 000 osób dochodzi do Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK). Mózg pozbawiony natlenionej krwi zaczyna obumierać niemal natychmiast. Europejska Rada Resuscytacji podaje, że rozpoczęcie uciśnięć klatki piersiowej oraz wczesna defibrylacja z użyciem AED zwiększają przeżywalność nawet o 75%.

Systematyczne szkolenia w zakresie pierwszej pomocy to doskonała okazja, aby odświeżyć swoje umiejętności praktyczne. Dzięki szkoleniowej wersji defibrylatora AED, każdy z uczestników szkolenia mógł się przekonać, jak w praktyce wygląda zastosowanie urządzenia. 

eskumed.pl