Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Pin It

Zdecydowana większość naszych szkoleń odbywa się na terenie firm i instytucji. Większość naszych słuchaczy, korzysta ze szkolenia podstawowego BLS/AED, chociaż zdarzają się pozytywne wyjątki. Właśnie realizujemy cykl szkoleń dla personelu Uzdrowisko Kamień Pomorski S.A.

Dzięki wieloletniej obecności na rynku szkoleń, mieliśmy przyjemność odwiedzić wiele instytucji i firm. Szkoliliśmy w salach konferencyjnych, na placu budowy, w terminalu paliw, a nawet na promach linii Świnoujście - Ystad (oczywiście w trakcie rejsu). RKO, czyli Resuscytacja Krążeniowo - Oddechowa to moduł szkoleniowy realizowany dla personelu Uzdrowiska w Kamieniu Pomorskim. W naszych zajęciach uczestniczą fizjoterapeuci, pielęgniarki oraz lekarze. Oczywiście każda z tych grup zawodowych posiada wiedzę w zakresie resuscytacji, ale w trakcie naszych zajęć zdecydowanie więcej czasu przeznaczamy na zajęcia praktyczne. Dzięki treningowi z wykorzystaniem fantomów, defibrylatora, czy głowy do intubacji - każdy uczestnik szkolenia miał okazję doskonalić swoje umiejętności praktyczne. Podczas zajęć oprócz standardowego sprzętu, korzystaliśmy z alternatyw intubacji. Dużym zainteresowaniem cieszyła się intubacja z wykorzystaniem LMA, czyli maski krtaniowej.

W międzyczasie zrealizowaliśmy szkolenia dla pracowników firm z Nowogardu i Reska. Ta grupa klientów, korzystała z najpopularniejszej oferty szkoleń BLS/AED - kierowanej do pracowników firm i instytucji. Należy zaznaczyć, że obowiązek szkoleń pracowników w zakresie Pierwszej Pomocy wynika z Kodeksu Pracy i nie może być mylony ze szkoleniami BHP. Niestety, nadal często pokutuje pogląd, że pracownik który odbył zwykłe szkolenie okresowe BHP, spełnił również obowiązek odbycia szkolenia w zakresie Pierwszej Pomocy. Jest to błędne myślenie, a obejrzenie krótkiej prezentacji o Pierwszej Pomocy, nie jest prawidłową formą szkolenia. 

Podczas szkoleń realizowanych przez naszą firmę, oprócz wykładu teoretycznego, każdy pracownik ćwiczy praktycznie resuscytację krążeniowo - oddechową (RKO), automatyczna defibrylację (AED) oraz inne techniki ratownicze wchodzące w zakres podstawowych czynności ratujących życie (BLS/AED). Szkolenie kończy się otrzymaniem imiennego Certyfikatu Pierwszej Pomocy.

Należy dodać, że nasz personel medyczny to czynni zawodowo ratownicy medyczni, dzięki temu nasze szkolenia, zawsze realizujemy zgodnie z obecnie obowiązującymi wytycznymi.  

eskumed.pl