Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

W poniedziałek, 5 lipca gościliśmy z wizytą w Międzyzdrojach. Przeprowadziliśmy szkolenie z zakresu Pierwszej Pomocy dla uczestników turnusu wypoczynkowego "Wczasów Dziecięcych". Jak się okazało, wiedza naszych słuchaczy była imponująca!

Powszechnie wiadomo, że edukacja z zakresu Pierwszej Pomocy jest realizowana w szkołach już od kilku lat. Teraz z zadowoleniem dostrzegamy, że wspomniana edukacja przynosi zamierzony efekt. Młodzież z którą zrealizowaliśmy szkolenia w zakresie Pierwszej Pomocy z wykorzystaniem defibrylatora AED, nie miała najmniejszego problemu, aby wdrażać algorytmy postępowania ratowniczego.

W czasie naszych zajęć, padały konkretne pytania związane z postępowaniem w  stanie zagrożenia życia. Zdecydowana większość odpowiedzi była trafna, ku naszej uciesze uczestnicy szkolenia posiadali aktualną wiedzę dotyczącą Pierwszej Pomocy.

Zaangażowanie, chęć uczestnictwa w ćwiczeniacch podparta aktualną wiedzą, mogła zaoowocować profesjonalnie przebiegającymi warsztatami z zakresu Pierwszej Pomocy. Powiadomienie służb ratowniczych, bezpieczeństwo własne, wykorzystanie automatycznego defibrylatoara (AED), udrożnienie dróg oddechowych i uciskanie klatki piersiowej. 

"Życiodajna wiedza", ten termin wtórował podczas dzisiejszych zajęć. 

eskumed.pl