Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

orlenPolski Koncern Naftowy "ORLEN" zaprosił naszą firmę do przeprowadzenia szkolenia w terminalu paliwowym w Świnoujściu. Szkolenie przeprowadzono według oferty dedykowanej firmą i instytucją.

Zajęcia przeprowadziliśmy zgodnie z wytycznymi ERC 2005. Szkolenie podzielone było na dwa moduły. Wykład teoretyczny i zajęcia praktyczne z wykorzystaniem fantoma treningowego oraz sprzętu do prowadzenia bezpiecznej resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Podczas zajęć teoretycznych zweryfikowaliśmy wyposażenie apteczek zakładowych oraz omówiliśmy zasadę działania niektórych środków wykorzystywanych podczas prowadzenia czynności ratowniczych.

Pracownicy systematycznie każdego roku odbywają zajęcia z zakresu pierwszej pomocy. Jest to pocieszająca wiadomość, że bezpieczeństwo w tej firmie jest priorytetem. Specyfikacja materiałów z którymi mają kontakt pracownicy terminalu stanowi bardzo duże zagrożenie wybuchem, dlatego tak ważne jest aby każdy umiał zachować się prawidłowo w sytuacjach kryzysowych.

Podczas zajęć uczestnicy zadawali bardzo trafne pytania, które na bieżąco omawialiśmy. Po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na ćwiczenia z fantomem, oraz poprawne sposoby ułożenia osób poszkodowanych. Podczas ćwiczeń wykorzystywano również koce izotermiczne dbając o komfort termiczny poszkodowanych.

Spotkanie zakończono podsumowaniem omawianych zagadnień oraz rozdaniem imiennych certyfikatów potwierdzających nabyte umiejętności.