Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

26 listopada firma Eskumed ze swoją ofertą szkoleniową gościła w siedzibie 21 Centralnego Poligonu Lotniczego w Nadarzycach.

21 Centralny Poligon Lotniczy zajmuje obszar ponad 8 tyś. ha. Położony jest 23 km na północ od m. Wałcz, 2 km na północny zachód od m. Nadarzyce, Wciągu roku zabezpiecza ponad 100 zmian lotnych prowadzonych przez Lotnictwo Bojowe Sił Zbrojnych RP i państw sprzymierzonych. Kierowanie lotami odbywa się w Wojskowym Porcie Lotniczym (WPL). Częścią składową poligonu jest pole robocze o powierzchni około 1500 ha, na którym znajdują się cele szkolone i taktyczne. Cele taktyczne, to wycofana z eksploatacji technika bojowa: samoloty, czołgi, wozy bojowe i działa.

Żołnierze 21 CPL zostali przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Wykład teoretyczny dotyczył algorytmów postępowania obowiązujących podczas udzielania pierwszej pomocy i prowadzenia akcji ratowniczej. Żołnierze po zajęciach teoretycznych i krótkiej przerwie przystąpili do części praktycznej. Zajęcia poprowadzone zostały zgodnie z najnowszymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji ERC 2010.


Tego samego dnia prowadziliśmy również szkolenie w siedzibie firmy "EVIALIS" w Wałczu.

Firma specjalizuje się w doradztwie żywieniowym zwierząt hodowlanych. Zakład w Wałczu zajmuje się m.in. produkcją premiksów i specjalistycznych dodatków żywieniowych. Uczestnikami szkolenia byli pracownicy biurowi oraz pracownicy produkcji.

Zajęcia poprowadzone były zgodnie z ofertą przewidzianą dla firm i instytucji.