Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

12_komenda_lotniska_miroslawiecWykładem teoretycznym rozpoczeliśmy drugą edycję zajęć z zakresu pierwszej pomocy, przeprowadzonych w piątek 14 października w 12 Komendzie Lotniska w Mirosławcu.

Podczas wykładu wyemitowaliśmy film instruktażowy dotyczący zasad postępowania w przypadku zdarzeń nagłych i wypadku komunikacyjnego. Po zakończeniu emisji dokładnie omówiliśmy sytuacje zawarte w filmie. Następnym etapem szkolenia były zajęcia praktyczne.

Uczestnikami szkolenia byli żołnierze 12 Komendy Lotniska w Mirosławcu. Pierwsze szkolenie na terenie 12 Komendy Lotniska w Mirosławcu przeprowadziliśmy w lutym tego roku.

Grupa szkoleniowa z 12 Komendy Lotniska w Mirosławcu

Fot. Grupa szkoleniowa z 12 Komendy Lotniska w Mirosławcu

12 Komenda Lotniska jest jednostką wojskową do której zadań należy zabezpieczenie działalności bojowej eskadr lotnictwa taktycznego, procesu szkolenia lotniczego, wykonywanie zadań logistycznych na rzecz lotnictwa wojsk lądowych i marynarki wojennej.

Firma ESKUMED Ratownictwo Medyczne wcześniej szkoliła już żołnierzy wojsk lotniczych. W kwietniu 2010 roku przeprowadziliśmy cykl szkoleń w 21 Bazie Lotniczej w Świdwinie oraz Szkolenie w 21 Centralnym Poligonie Lotniczym w Nadarzycach.

Więcej zdjęć ze szkolenia dostępne w naszej galerii.