Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

Polski Koncern Naftowy "ORLEN" już kolejny raz skorzystał z naszej oferty szkoleniowej.W środę, 19 października przeprowadziliśmy szkolenie na terenie terminalu paliw w Szczecinie.

Terminal paliw "ORLEN" w Szczecinie

Fot. Terminal paliw w Szczecinie

Szkolenie podzielone było na dwa moduły. Wykład teoretyczny i zajęcia praktyczne z wykorzystaniem fantoma treningowego oraz sprzętu do prowadzenia bezpiecznej resuscytacji krążeniowo - oddechowej.

Pracownicy systematycznie każdego roku odbywają zajęcia z zakresu pierwszej pomocy. Jest to pocieszająca wiadomość, że bezpieczeństwo w tej firmie jest priorytetem. Specyfikacja materiałów z którymi mają kontakt pracownicy terminalu stanowi bardzo duże zagrożenie wybuchem, dlatego tak ważne jest aby każdy umiał zachować się prawidłowo w sytuacjach kryzysowych.

Apteczki zakładowe są nieodzownym elementem podczas prowadzenia czynności ratujących życie. Miłym zaskoczeniem był wysoki poziom ich wyposażenia. Oprócz standardowych środków pierwszej pomocy, w apteczkach na wyposażeniu znajdują się m.in. opatrunki żelowe, oraz worki samorosprężalne. Każdy z osób wyznaczonych do udzielania pierwszej pomocy był już wcześniej szkolony w zakresie używania tego typu sprzętu. Dlatego zajęcia były doskonałym sposobem na utrwalenie wcześniej zdobytej wiedzy.

Uczestnicy szkolenia w Szczecinie

Fot.Uczestnicy szkolenia w terminalu paliw "ORLEN" w Szczecinie

Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzymał imienny Certyfikat. Zdjęcia z zajęć można obejrzeć w naszej galerii.