Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

falochron1Przeszkoliliśmy pracowników budowy falochronu osłonowego. Jest to potężna inwestycja, która stanowi jeden z kluczowych elementów obecnie budowanego gazoportu w Świnoujściu.

W ramach przedsięwzięcia powstanie falochron o długości ok. 3 km. Wykonawca jest też zobowiązany do wybudowania obrotnic statków oraz nowego toru podejściowego dla jednostek pływających mającego 1,7 km długości, 200 metrów szerokości i 14,5 metra głębokości.

Prace budowlane trwają, a ich zakończenie planowane jest na grudzień 2012 r.

Sprawne udzielenie pomocy w razie wypadku jest bardzo ważnym elementem na tak potężnym placu budowy. Biorąc pod uwagę ogrom prowadzonych prac, ich specyfikę oraz rodzaj maszyn budowlanych nie trudno sobie wyobrazić jak łatwo o wypadek w takim miejscu. Dlatego osoby odpowiedzialne za utrzymanie bezpieczeństwa na wysokim poziomie bardzo poważnie podchodzą do szkoleń w zakresie pierwszej pomocy.

falochron1

Fot. Budowa falochronu osłonowego w Świnoujściu

Każdy z pracowników wyznaczonych do udzielania pierwszej pomocy odbył szkolenie w zakresie prawidłowego stosowania procedur ratujących życie. Podczas zajęć teoretycznych, które były prowadzone zgodnie z wytycznymi ERC 2010, mógł obejrzeć film instruktażowy doskonale obrazujący problematykę poruszanych zagadnień.

Po zajęciach teoretycznych przeprowadziliśmy zajęcia praktyczne, które są najlepszym sposobem na utrwalenie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Podczas ćwiczeń wszyscy uczestnicy korzystali z wcześniej przygotowanych pakietów pierwszej pomocy.

Pragniemy podziękować pracownikom budowy falochronu za miłą atmosferę podczas zajęć i pomoc w realizacji szkolenia.