Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

Szkolenie w Starostwie Powiatowym w ŁobzieMiło nam poinformować, że z Nowym Rokiem firma ESKUMED rozpoczęła nowe szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Od wczoraj gościliśmy w gmachu Starostwa Powiatowego w Łobzie. Realizowaliśmy cykl szkoleń dla pracowników wyznaczonych do udzielania pierwszej pomocy.

Dzięki zainteresowaniu naszą ofertą, pracownicy łobeskiego urzędu mieli okazje zweryfikować swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Podczas szkolenia nauczaliśmy podejmować i prowadzić czynności w sytuacjach zagrażających życiu.

Podczas dwóch dni, przeszkoliliśmy prawie 50 osób. Każdy z uczestników szkolenia uczestniczył w zajęciach praktycznych. Podczas ćwiczeń wykorzystywaliśmy fantomy treningowe osoby dorosłej, dziecka w wieku szkolnym i noworodka.

Podczas szkolenia dużym zainteresowaniem okazał się temat stosowania AED i wczesnej defibrylacji, podczas resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Niestety w powiecie łobeskim defibrylatory AED nie są w ogóle dostępne. Całość szkolenia przeprowadziliśmy zgodnie z obecnie obowiązującymi wytycznymi ERC. Każdy uczestnik szkolenia otrzymał Certyfikat Pierwszej Pomocy.

Pracownikom Starostwa Powiatowego w Łobzie, dziękujemy bardzo za skorzystanie z naszej oferty i pomoc przy realizacji szkolenia.