Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

Przypomnijmy, że w styczniu nasza firma przeprowadziła cykl szkoleń z zakresu BLS - AED, w kilku rejonach województwa zachodniopomorskiego.

styczen szkolenia03

Fot. Podczas szkolenia w Nowogardzie

Styczeń należał do pracowitych miesięcy. Cieszy nas fakt, że również w Polsce firmy i instytucje zaczynają poważnie traktować szkolenia w zakresie pierwszej pomocy. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że pierwsze minuty od momentu zatrzymania oddechu, mają olbrzymie znaczenie dla powodzenia całej akcji ratowniczej. Pierwsze dwie grupy słuchaczy przeszkoliliśmy w Starostwie Powiatowym w Łobzie, następnie z naszą ofertą gościliśmy w siedzibie firmy EuroAfrica Linie Żeglugowe w Szczecinie. Tam, również przeszkoliliśmy dwie grupy. Następnie rozpoczęliśmy szkolenia w firmie Autoneum Nowogard w trzech grupach. Będąc w Nowogardzie, do szkolenia przyłączył się pracownik z firmy M4Wind ze Szczecina.

Każdy z uczestników szkolił się teoretycznie i praktycznie z zakresu pierwszej pomocy w standardzie BLS, oraz BLS-AED.

styczen szkolenia02

styczen szkolenia01

styczen szkolenia04

Fot. Podczas zajęć praktycznych

Niestety AED w województwie zachodniopomorskim, zwłaszcza w mniejszych miastach nie jest powszechne. Większość osób traktuje defibrylator AED jako gadżet. Dlatego, na każdym szkoleniu prowadzonym przez ESKUMED RATOWNICTWO MEDYCZNE, staramy się zaakcentować jak ważne jest zastosowanie wczesnej defibrylacji z użyciem automatycznego defibrylatora AED, podczas nagłego zatrzymania krążenia. Wierzymy, że tylko powszechna edukacja społeczeństwa, jest w stanie zmienić archaiczne poglądy na temat zakupu i stosowania automatycznych defibrylatorów przez świadków zdarzenia.

styczen szkolenia05

Fot. Zestaw do ćwiczeń z wykorzystaniem AED

Wszystkim uczestnikom naszych szkoleń, dziękujemy bardzo za skorzystanie z naszej oferty szkoleniowej.