Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

Dzisiaj szkoliliśmy pracowników firmy Elfa w Koszalinie. Miło nam poinformować, że na terenie tego zakładu pracy bezpieczeństwo pracowników jest bardzo starannie zaplanowane. Oprócz podstawowych środków pierwszej pomocy, pracownicy mają również do dyspozycji AED.

Niestety w Polsce AED nie jest jeszcze tak powszechne jak w innych krajach należących do Unii Europejskiej.

W wielu firmach i instytucjach tematyka pierwszej pomocy jest traktowana jako sprawa drugorzędna. Potwierdzona wysoka skuteczność wczesnej defibrylacji z wykorzystaniem AED bardzo często nie jest dostrzegana przez osoby decyzyjne.

Pracownicy tej firmy mieli możliwość dobrowolnego uczestnictwa w dzisiejszym szkoleniu. Dzięki takiemu podejściu osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w tej firmie, można było zauważyć duże zaangażowanie uczestników szkolenia. Już w czasie wykładu teoretycznego słuchacze wykazywali duże zainteresowanie tematem.

Podczas części praktycznej każdy przećwiczył resuscytacje z użyciem automatycznego defibrylatora. Całość zajęć przeprowadzono zgodnie z obecnie obowiązującymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji.