Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

Dzisiaj w Swedwood Resko zorganizowano "Dzień Bezpieczeństwa". Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy (ang. World Day for Safety and Health at Work) – święto obchodzone corocznie 28 kwietnia, proklamowane w 2003 roku przez Międzynarodową Organizację Pracy we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia.

Jest to inicjatywa godna polecenia we wszystkich firmach , przecież bezpieczeństwo pracy i bezpieczeństwo w życiu prywatnym zależy nie tylko od pracodawcy ale przede wszystkim od nas samych.

Firma ESKUMED RATOWNICTWO MEDYCZNE została zaproszona ze swoją ofertą do uczestnictwa w tym ważnym dla bezpieczeństwa dniu. Każdy z pracowników miał okazję porozmawiać z ratownikami medycznymi na temat pierwszej pomocy i postępowaniu w sytuacjach nagłych.

Chętni mogli praktycznie przećwiczyć resuscytację krążeniowo - oddechową z wykorzystaniem defibrylatora AED. Podczas dzisiejszych pokazów zaprezentowali się również strażacy z OSP w Resku.

W trakcie pokazów dopisała pogoda, także panowała miła piknikowa atmosfera, dzięki temu pracownicy chętniej przystępowali do ćwiczeń. Tych niezdecydowanych sukcesywnie zachęcaliśmy swoimi już wcześniej wypracowanymi sposobami.