Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

W ostatnim czasie nasza firma przeprowadziła szereg szkoleń w różnych placówkach. Cieszy fakt, że w końcu w Polsce dostrzega się potrzebę edukacji z pierwszej pomocy. Właściciele firm, dyrektorzy placówek nawet osoby indywidulane coraz częściej poszukują odpowiedniej oferty. Zwieńczeniem naszych zajęć była wizyta w Przedszkolu Miejskim w Resku. Gościliśmy w grupie "Pszczółki", każdy z maluchów mógł zapoznać się z tajnikami pierwszej pomocy i poćwiczyć resuscytację na fantomie. W nagrodę otrzymaliśmy przepiękne podziękowania.

Nasi klienci najczęściej korzystają z oferty szkoleniowej "BLS-AED".  Urządzenia do automatycznej defibrylacji (AED) są coraz bardziej powszechne, oczywiście w większych aglomeracjach miejskich. W małych miasteczkach niestety nikt nie widzi potrzeby inwestycji w defibrylatory. Jak powszechnie wiadomo resuscytacja z możliwością przeprowadzenia wczesnej defibrylacji lepiej rokuje, tzn. osoba u której doszło do nagłego zatrzymania krążenia (NZK) mówiąc wprost ma większe szanse na przeżycie. Szkoląc w terminalach paliwowych "Orlen" Szczecin i "Orlen" Świnoujście słuchacze mogli zapoznać się z AED w wersji treningowej.

Nasz symulator dokładnie odwzorowuje przebieg resuscytacji z wykorzystaniem defibrylatora. Nikt nie miał wątpliwości, że jest to urządzenie intuicyjne i jego obsługa nie stanowi żadnego problemu. Jedynym problemem jaki może się pojawić to brak tego sprzętu w miejscach publicznych. Wiemy, że nie wszędzie karetka jest w stanie dotrzeć w pierwszych minutach po zatrzymaniu krążenia, bardzo często to właśnie w tym czasie pacjent wymaga wczesnej defibrylacji, mając do dyspozycji AED świadkowie zdarzenia mogliby skutecznie i co ważne bezpiecznie przeprowadzić defibrylacje.

Przypomnijmy, ze każdy z nas ma obowiązek niesienia pomocy - Art. 162 KK. Pamiętajmy również, że nasza pomoc nie powinna ograniczać się jedynie do wezwania służb ratowniczych. Bierność zabija! Nawet najmniejsza inicjatywa świadków zdarzenia może uratować czyjeś życie. Jeżeli tylko jest bezpiecznie i możemy zbliżyć się do poszkodowanych - udzielmy pierwszej pomocy!

Gdy ustanie oddech, nawet nie mając apteczki zawsze możemy odchylić głowę żeby udrożnić drogi oddechowe, możemy również rozpocząć uciskać klatkę piersiową - do tego nie trzeba wielkiego sprzętu, wystarczą tylko chęci!

pb