Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

Podczas Dnia Bezpieczeństwa nasza firma gościła w firmie "IKEA IVAR" w Stepnicy. Specjalnie dla pracowników przygotowaliśmy kilka zadań podczas których mogli wykazać się umiejętnościami w zakresie pierwszej pomocy.

Spośród pracowników wyłoniono trzy drużyny, w każdej z drużyn były 3 osoby. Zadania jakie przygotowaliśmy dla drużyn wchodziły w zakres podstawowych czynności ratujących życie BLS-AED. Scenariusze dotyczyły głównie urazówki. Pracownicy mieli do dyspozycji w pełni wyposażoną apteczkę w formie torby ratowniczej i automatyczny defibrylator.

Jeden z naszych fantomów został specjalnie "okaleczony" tak aby każda z drużyn mogła zastosować prawidłowy algorytm postępowania ratowniczego.

Przykładowe scenariusze to padaczka, rana cięta z ciałem obcym, amputacja małżowiny usznej lub rana kłuta klatki piersiowej. Podczas konkurencji praktycznych oceniano głównie prawidłową ocenę sytuacji, bezpieczeństwo własne, komunikacja w drużynie, postępowanie ratownicze w zależności od wylosowanego zdarzenia.

Pracownicy wykazali się bardzo dużym profesjonalizmem podczas tych symulacji, warto podkreślić, ze szkolenia z zakresu pierwszej pomocy są tu realizowane co roku. Dzięki temu, nie było żadnego problemu aby poradzić sobie w sytuacjach które przygotowaliśmy. Oprócz symulacji przygotowaliśmy stanowiska do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo oddechowej.