Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

W środę, 9 września około godz. 12-stej, w całym mieście rozległ się hałas syren alarmowych, sygnałów wozów strażackich, policji i ratownictwa medycznego. Służby ratownicze powiatu łobeskiego zaalarmowano do pożaru hal magazynowych usytuowanych na terenie Agencji Rezerw Materiałowych w Resku.

- Podczas prac konserwacyjnych zapalił się jeden z agregatów prądotwórczych. Włączył się alarm pożarowy, doszło do zadymienia hali. Pracownicy stosując procedury wewnętrzne na wypadek pożaru, natychmiast podjęli próby gaszenia wykorzystując do tego celu podręczny sprzęt gaśniczy i wewnętrzną sieć hydrantów. Ewakuowano wszystkich pracowników do punktu zbornego.

Zaalarmowano straż pożarną. Po przybyciu OSP Resko stwierdzono, że nie wszyscy pracownicy składnicy zdążyli opuścić pomieszczenia w których panował pożar – taki scenariusz ćwiczeń relacjonuje nam kpt. Marek Trojanowski, rzecznik PSP Łobez.

Trzy zaginione osoby zostały odnalezione, ewakuowane wstępnie zabezpieczone przez strażaków i przekazane Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Ratownicy zaopatrzyli poszkodowanych i przetransportowali do szpitala.

W ćwiczeniach uczestniczyły jednostki OSP z Reska, Łosośnicy, Radowa Małego, Czachowa, Siedlic oraz JRG Łobez. Policja Resko i Zespół Ratownictwa Medycznego z firmy Eskumed Resko.

Warto również wspomnieć, że w tym samym dniu pracownicy ARM odbyli szkolenie w zakresie Pierwszej Pomocy BLS-AED.