Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pin It

W środę 6 lutego, przeprowadziliśmy szkolenie dla nauczycieli, opiekunów i pracowników przedszkola i żłobka w Węgorzynie. Podczas zajęć, oprócz standardowego sprzętu szkoleniowego wykorzystywaliśmy defibrylator treningowy.

Warto zaznaczyć, że w taki defibrylator wyposażona jest jednostka miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. To na pewno bardzo dobra inwestycja, tym bardziej, że w małych miejscowościach nie można liczyć na powszechny dostęp do AED. Szkolenie przeprowadzono w związku z nowym rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji, który dość jasno określa, że oprócz nauczycieli szkolenie z pierwszej pomocy powinien odbyć każdy pracownik placówki oświatowej.

Standardowo szkolenie rozpoczęło się wykładem teoretycznym. Kolejnym zadaniem były ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem fantomów treningowych oraz defibrylatora.

W czasie szkolenia padało wiele pytań ze strony słuchaczy, zwłaszcza dotyczących sytuacji szczególnych np. ataku padaczki, cukrzycy czy krwotoku z nosa. Każdy uczestnik szkolenia otrzymał imienny Certyfikat Pierwszej Pomocy. Szkolenie zrealizowano zgodnie z obecnie obowiązującymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji.

eskumed.pl